13
Soru Cevapladı
6
Makale Yazdı
15
Video Çekti

Sayın doktorum, ben 15 yaşında 9. sınıf öğrencisiyim. Başta belirteyim yaklaşık 2.5 yıldır sigara kullanıyorum. 76 kiloyum. Bir sene öncesinde kalp sıkışması şikayetiyle hastaneye gitmiştim. Orada EKG yapıldı. Doktor sonucunun normal olduğunu söyledi. Fakat şikayetlerim devam ediyor. Hemen hemen her gün 3-4 kere çarpıntım oluyor. Son 4-5 haftadır da kalbime bıçak saplanıyormuş gibi hissediyorum. Ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkür ederim.

31 yaşında profosyenel sporcuyum. 4 hafta önce bir sınav için evden çıktım. Henüz 20 metre ilerlemiştim ki midemde inanılmaz bir ağrı, ardından mide bulantısı hissettim. O an için önemsemedim. 1-2 m. daha ilerledikten sonra birden göğsümde noktası belli olmayan bir ağrı ve baskı hissettim. Ardından adım atamayacak kadar güçsüzleşerek kaldırıma oturdum. 10-15 dk. dinlendikten sonra kendimi daha iyi hissederek yola devam ettim ama kısa bir süre sonra aynı ağrı ve baskı daha şiddetli bir halde geri döndü. Adeta nefes alamadım ardından istifra ettim ve bütün gün aynı baskı ve ağrıyı göğsümde taşıdım. 2 hafta sonra şiddetli bir tartışmanın ortasında birden nefes alamamaya başladım. Sol kolumda ani ve şiddetli bir ağrı ile göğüsümde geçen seferden çok daha güçlü bir ağrı, eş zamanlı mide bulantısı ile yere yığıldım. Annem soğuk su ile müdahale etti ve 112 ekipleri geldiğinde ancak kendime gelmiştim.Ekg ve kan sonuçları normal çıktı ama 1 hafta göğüs ve kolumdaki ağrı geçmedi. Merdiven ya da

Merhaba ben 21 yaşındayım. Kalp yetmezliğim var. Bu durum doğumdan sonra oldu daha önce böyle bir sorunum yoktu. Ağustosta doğum yaptım erken oldu zordu nefes alamıyordum. Doğumdan çıktıktan sonra yoğun bakımda yattım eko çekildi bir şey yoktu. Aralık ayında gittiğimde ise bu durum ortaya çıktı. Doktorum geçici olabilir diyor ama başka bir doktorum nakil diyor. Sizce ne yapmalıyım? Bana yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba Hocam, Ben 4 ay kadar migren tedavisi için bu ilaçları kullandım.(GABTİN,LAROXİL)Bu ilaçlar son aylara doğru kalp çarpıntısı yapmaya başladı Kardiyolağa gittim. EKG çekildi her şeyim temiz çıktı. Doktor bu yaşta(25) bu kadar ilaç içmemin doğru olmadığını inandırarak bana ilaçları bıraktırdı. Sadece günde yarım Dideral içmemi söyledi.Ayrıca Dideralin migren tedavisinde kullanıldığından biraz da olsa bahsetti. Diderali içeli 1 ay oldu ve artık bıraktım. Fakat Dideral benim baş ağrılarımı azaltmıştı ve rahatlamıştım. Sizce ilaca devam etmeli miyim? İçmeye devam edersen bu ilacın çok fazla yan etkisi olur mu? İlginiz için teşekkür ederim.

Uzmanımızın özgeçmişi bulunmamaktadır.

Telefon
-
E-Posta
-
Çalıştığı Kurum
-
Web Sitesi
-
Şehir
İstanbul