75
Soru Cevapladı
11
Makale Yazdı
2
Video Çekti

Merhaba Murat Bey...MS hastasıyım, MS teşhisini Mefkure Eraksoy koymuştu. Daha sonra da Çapa'da sze görünmüş hastalık hakkında beni bilgilendirmiş, içimi rahatlatmıştınız...Mefkure Hanım'ın hastasıyım, yalnız 2 yıldır ona muayene olmuyorum. Çeşitli nöroloji doktorlarına gittim ama hastalığım hakkında kısıtlı bilgiler ve ilaçlar. Kısacası aynı söylemler. Haftada 2 kere rebif 44 kullanıyorum. Mevsım degısıklıklerınde ımuneks kullanıyorum bır de lustral kullanıyorum...Hocam 1 yıllık evlıyım ve cocuk sahıbı olmak ıstıyorum ama korkuyorum atak geçirrmekten cocuguma bakamamaktan...Hocam bu süreçte bana yardımcı olabilir misiniz? Sızın hastanız olabilmek için hangi yolları izlemeliyim?

mrh hocam.3 ay önce ağzımın sola kayması sonucu beyinde plak olduğunu ve emes olabilir tşh.koydular.başka bir hst emes olmadığımı söyledi.kesin bir teşh.koyamadılar henüz.öncesinde unutkanlık ( sokağın içinde evimi bulamama gibi,yıllardır kullandığım kart şifrelerini unutmak gibi)sürekli halsizlik,yorgunluk,dikkat eksikliği,sık idrara çıkma gibi şikayetlerim vardı.şimdiyse hiç geçmeyen şikayetlerim kollarımda dirsekten aşşağı bileklerim ellerimde ve dizden aşşağı bacaklarımda bazen şiddetli olmakla beraber yanma var.son zamanlarda ise dilim damaklarım dudaklarım uyuşuyor boğazıma kadar..sesim kısılıyor.kulaklarım ağrıyor.yüzümde yanma ara ara ve elmacık kemiklerime saniyelik şimşek çakar gibi ağrı giriyor.kafamın arkasını hiç biryere değdiremiyorum sürekli keçe gibi uyuşuk.emes olabilirdiyen dr.rahatlatıcı türden ilaç verdi onu kullanmaya başladım bikaç gündür.emesmiyim yada bu şikayetlere göre rahatsızlığım ne olabilir.artık hast.gitmekten yoroldum.sizce emesmiyim yada dam.tıkanıklı..

Selam hocam, ben yunanistanda yasiyorum . ismim: senol kamber babam felc gecirdi su an yogun bakimda , doktora sordugumda beynin 3 te 2 hasar gormus. bilinci acik konusamiyor ve sag bacagi tutmuyor, sadece bizi taniyor, birsey sordumuzda sadece kafasini sallayip cevap verebiliyor. endise ediyorum babami kaybetmekten korkuyorum, olumle sonuclana bilirmi .. veya iyilesirse hasar tedavi edile bilirmi , nekadar iyilese bilir ne olur cevap yazin .. saygilarimla SENOL KAMBER

Hocam ben tıp fak. öğrencisiyim ellerde karıcalanma sırt ve kalçada yanma hissiyle kliniğe gittim, spinal mr da spinal bası yapmamış 3 herniasyon cranial MR'da sağ serebellar venöz anjiom var, vep testinde bilateral demiyalizasyona uyumlu ileti yavaşlaması (p100=160 msn) var çıktı. Sonra ben vepi göz kliniğinde ve şifa üniversite hastanesinde olmak üzere 2 kere tekrarlattım p100 103 ve 105 bulundu,yani normal denildi, benim testi zihnimle etkileyerek normal çıkarbailmem mümkün mü? Yoksa ilk testte problem mi vardı? Ne yapmalıyım?

Uzmanımız, henüz video oluşturmamıştır.

Uzmanımızın özgeçmişi bulunmamaktadır.

Telefon
-
E-Posta
-
Çalıştığı Kurum
-
Web Sitesi
-
Şehir
İstanbul