14
Soru Cevapladı
15
Makale Yazdı
0
Video Çekti

İyi günler doktor bey ben viyanadan yazıyorum benim iki gündür ara ara sol göğsüme ağrı giriyor bu bilmiyorum göğüstenmi geliyor ama sırtım başım Kasıklarım çok ağrıyor çok halsizim yorgun gibiyim tuvalete gitmem gerektiğinde ateş ve ter basıyor.yani size heryerim ağrıyor diyebilirim çok agresif oldum sebepsiz ağlama nöbetleri oluyor en ufak bişeye sinirleniyorum bunu başka nereye soracağımı bilemedim size yazdım lütfen yardımcı olun korkuyorum. Doktorada en kısa zamanda gidicem ama önce sizinde bilginizi almak istedim şimdiden cok teşekkür ederim iyi günler..

Merhaba doktor bey,İki ay önce yüksek ateş, öksürük ve kanlı balgam belirtileriyle hastaneye gittim. İlaçları kullanıp bir ay sonra kontrole gittiğimde, doktorum nefes darlığım olduğu ve akciğerimin sol tarafından ses geldiği için tomografi çektirmem gerektiğini belirtti. Tomografi sonucunu aşağıya yazdım. Hiç sigara içmedim ama aile geçmişinde kanser var. Epey endişeliyim cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.İyi günler. Tomografi Sonucu Toraks duvarını oluşturan yumuşak dokular tabiidir. Mediasten orta hatta olup, lober boronşlar, trakea ve proksimal segmenter bronşlar doğaldır. Mediastende patalojik boyutlu lenf nodu saptanmadı. Sol akciğer alt lob bazal segmentlerde sentrilobüler amfizem alanları izlenmektedir. Sol akciğer alt lob bazal segment broşlarında tübüler formda bronşiektazi alanları izlenmektedir. Sol alt lob posterobazal segment düzeyinde sekel fibrotik bant izlenmektedir. İnceleme alanına giren kemik yapılar normal olarak izlenmektedir. Kalp normal boyu

Merhaba. Ben yaklaşık 12 yıldır sigara kullanıyorum. Şu ana kadar çok kez denememe rağmen 2 kez 1 yıla yakın süre sigarayı bıraktım. İlk bırakmamda alışkanlığımın bittiğini düşünerek birkaç tane içerek başladım,ikincide ise başlama sebebim kilo artışı ve yoksunluğun yarattığı aşırı sinirlilik halinin geçmemesiydi. Şimdi yine sigarayı bırakmak istiyorum ama nikotin yoksunluğundan kaynaklandığını bildiğim aşırı sinir,stres ve agresif ruh halinden kurtulmak istiyorum. Daha önce zyban adında antidepresan-sigara bırakmak ilacı olarak satılan ürünü kullandım. Sizden ricam bu ilaçla etkileşime girmeyecek veya birlikte kullanıldığında zarar vermeyecek bir ek ilaç ya da farklı bir çözüm sunmanız. Kimyasal veya doğan olabilir.Sigarayı bıraktıktan sonra ortaya çıkan bu olumsuzluğu psikolojik olarak yenemediğim için böyle bir ilaç almamın daha doğru olacağını düşünüyorum. Teşekkür ederim.

Uzmanımız, henüz video oluşturmamıştır.

Uzmanımızın özgeçmişi bulunmamaktadır.

Telefon
-
E-Posta
-
Çalıştığı Kurum
-
Web Sitesi
-
Şehir
İstanbul