12
Soru Cevapladı
4
Makale Yazdı
1
Video Çekti

SAYIN HOCAM,BEN 65 YAŞINDAYIM.2002 YILINDA BEYİNDE DAMAR TIKANIKLIĞI SEBEBİYLE SAĞ TARAFIMDAN FELÇ GEÇİRDİM.ŞİMDİ İYİYİM AMA FELCİN BIRAKTIĞI ARAZLAR NETİCESİ HAFIZAMDA VE VÜCUT DENGEMİ SAĞLAMAMDA GERİLEYEN DURUMLARIM VAR.PERİYODİK KONTROLLARIM SIRASINDA DOKTORUM BANA BİR TEDAVİ UYGULAMAK ÜZERE 12 ADET %5 DEKSTROZ SERUM VE NOOTROPİL 1g VERDİ.BUNLARI HERGÜN BİR SEFERDE ALMAK ÜZERE UYGULANMASINI İSTEDİ.AİLEM VE ÇEVREM,ECZACIM AĞIR OLACAĞINI VE ALMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLEYEREK KAFAMI KARIŞTIRDILAR.DOKTORUMA DA GİDEMEDİM.İLAÇLARI ALDIM BEKLETİYORUM. BU İLAÇLARI DOKTORUN DEDİĞİ GİBİ BİRKUTU+SERUM ALMAMDA BİR SAKINCA VARMI.DOZ AĞIR GELİRMİ.İTİRAZLAR GENELDE NOOTROPİLİN BİR KUTU OLARAK ALINMASININ AĞIR OLACAĞI. BİLMEM GEREKLİ ŞEKİLDE AÇIKLAYABİLDİM Mİ?BANA NE TAVSİYE EDERSİNİZ?SELAM VE SAYGILAR.

Hocam merhaba. Annemde yaklaşık 3 ay önce sol el parmaklarında oynamalar başladı. 2-3 parmakta istem dışı hareketlenme vardı sonradan diğer 2 parmağada geçti diyebiliriz. Bacağında oynama yok ama sanki içinde bişey var hissi mevcut. İşlerimizin sıkıntıya girmesi düzelememesi onu etkiledi, kızılayda gittiği doktor depresyon ve stres dedi antidepresan verdi. Bu durum parkinson başlangıcı olabilir mi? Önceden olmayan bu titremeler stres veya depresyon ile başlayabilir mi YANİ depresyon parkinson hastalığına başlangıç sebebi olabilir mi? Teşekkürler.

Sayın Hocam ben 23 yaşında üniversite okuyan bir gencim cinsiyetim erkek. Bundan 2 ay önce el ve ayaklarımda uyuşma bacaklarımda titreme şikayetleri ile nöröloji doktoruna başvurdum. B12 vitamini eksik çıktı. İğne verdi ve kullandım bir iyileşme oldu ancak şu anda ise bacaklarımda titreme ve gözlerimde çift gibi görmeler oluyor (tv ye bakınca ve ışıklı tabelalarda çok oluyor) yazılar hafif yukarı kayıyor. Beyin MR ve bel MR çektirdim çok şükür temiz çıktı. Doktorum bunların psikolojik olabileceğiniz söyledi senin nöröloji ile hiç bir alakan yok dedi. Ne yapmam gerekiyor? Şimdiden teşekkür ederim, saygılarımla

Uzmanımız, henüz video oluşturmamıştır.

Uzmanımızın özgeçmişi bulunmamaktadır.

Telefon
-
E-Posta
-
Çalıştığı Kurum
-
Web Sitesi
-
Şehir
İstanbul