13
Soru Cevapladı
15
Makale Yazdı
3
Video Çekti

doktor hn.benim 6 yaşında bir kızım var 4 yaşından beri ufak ufak takıntıları başladı...mesela eskiden herşeyden korkuyordu bana(-anne bunu böyle yapsam bişey olurmu,arkadaşımın koluna yanlışlıkla çarptım bişey olurmu,arkadaşımın kalemini kullandım bişey olur mu.....) bir ara ellerine taktı sürekli ellerini yıkıyordu ,artık ellerine mikrop gelecek diye ellerini havada tutuyordu) Şuan da ellerini biraz bıraktı ama bu sefer de 1. sınıfa gittigi için okuma yazma öğrendi, yazısına taktı...yazısı görseniz harika ama ona çirkin geliyormuş habire siliyor yazıyor siliyor yazıyor...okurken ufak bir yeri yanlış okusun tekrar baştan okuyor... bu takıntılarından sadece kendi kendisini ikna edebilirse kurtulabiliyor...sürekli konuşuyorum kızmak yerine bilmsel açıklamalar yapıyorum aklına yatarsa tamam diyor...bu durum hem onu hem bizi çok yoruyor... siz ne önerirsiniz ne yapabilirim...sevgiler...

Merhaba ben Meral,22 yaşındayım ama çok kötüyüm herşeyden çok bunaldım.Daha önce calışıyordum şimdi o isteğimde gitti evden dışarı çıkmak istemiyorum.Sürekli televizyona bakıyorum.Çok geç uyanmaya başladım,normalde ilaç kulanıyordum,psikolojık tedavi görüyordum.İlacı kullanmayı kestikten 1 ay sonra bunları yaşamaya basladım çok aşırı sinirliyim ve çarçabuk herşeye ağlıyorum artık çok bunaldım.Gerçekten herşey üst üste geliyor,ilaçlar bile fayda etmiyor.Buradan kaçıp kurtulmak istiyorum,bazen de kendimi öldürmek istiyorum.Ne yapacağımı bilemedim ve bu yüzden çok zayıfladım,yemek bile yiyemez oldum.Ne yapmalıyım?Bana neler önerirsiniz?Bana yardım ederseniz çok mutlu olurum,tesekür ederim.

Hocam merhaba, benım eşimle ilgili bir sorunum var. Eşimi çok kıskanıyorum rüyalarımda birinin onu baştan çıkarmaya çalıştığını görüyorum. Sürekli birini düşünüyor sanıyorum ama eşimin de böyle bir insan olmadığından %100 eminim ama kendimi hakim olamıyorum. Bu düşünceleri kafamdan atamıyorum kendime zarar veriyorum intihara kadar gidebilir gece sabahlara kadar ağlatan bir durumdayım. Eşimle çok zor şartlar geçirerek evlendik ve elimden kayacak diye çok korkuyorum çok mutuluyuz ve eşime inanıyorum ama bu düşünceler beni yiyip bitiriyor. Psikoloğa gittim ilaç verdi ama gebelik düşündüğüm için alamıyorum. Ne yapıcağım bilemiyorum. Ne olur yardım edin. Eşimi çok seviyorum ve onu üzmek istemiyorum..

Hocam, iyi akşamlar çok sıkıntılıyım. 29 aylık bir oğlum var. Fakat inanılmaz sinirli, agrasif her şeyi bana ve babasına ağlayarak yaptırıyor. İstediği bir şey olmadığında kıyameti kopartıyor. Özellikle son zamanlar bana el kaldırmaya başladı ve çok inatçı düşününki yemek yemesini istiyoruz ye deyince yemiyor, Efe çorbanı yeme sakın diyince tamam yiyorum diyor. Bu derece bu arada çalışan bir anneyim tüm gün uslu durduğunu söylüyor babaannesi fakat babasıyla biz gelince ağlamalar tekrar başlıyor. Öfkeli oluyor istediği yapılmadığında artık nasıl davranacağımı şaşırdım. Çok üzülüyorum bu duruma bir ara doktora götürmeyi bile düşündüm daha sonra küçük olduğuna karar verdik vazgeçtik. Sizden ricam bana bi yol gösterin ona nasıl davranmalıyız? Anne babası olarak yardıma ihtiyacımız var. Şimdiden çok teşekkür ediyorum hocam. Sabırsızlıkla bekleyeceğim cevabınızı.

Uzmanımızın özgeçmişi bulunmamaktadır.

Telefon
-
E-Posta
-
Çalıştığı Kurum
-
Web Sitesi
-
Şehir
İstanbul