16
Soru Cevapladı
8
Makale Yazdı
24
Video Çekti

Doktor Bey merhaba, ben 2 haftadır yoğun bir grip atlatıyorum, Öksürük, balgami burun akıntısı yaşadım.Bu arada sadece günde 2 tane katarin içtim, zencefilli bal yedim bir de.Öksürük aşırı yoğun değildi, ama balgam çok atıyodum.3 gün önce sabah balgamımı tükürdüğümde çok çok az kan vardı, bir saat sonra gene azıcık vardı, sonrada bidaha olmadı.Sonra balgamım çok azaldı, şuan ara ara öksürüyorum.İdrar tahlilimdede eritrosit 15-20 arası çıkmıştı,ve idrarda +++ kan vardı.Üroloji doktoru bunun takip edilmesi gerektiğinii tüberküloz bile olabileceğini söylemişti.Benim ateş gibi sorunlarım yok, gribe bağlı iştahsızlık halsizlik oldu tabi, tüberküloz olabilirmiyim gerçekten, korkuyorum da.Kan gelmesi tahrişten olabilirmi.Ne yapmlıyım akciğer filmi mi çektirmeliyim.

Çağlar Bey merhaba, 29 yaşında akciğer kanseri olan bir tanıdığım var. Fakat evresini ve tedavi sürecini bizimle paylaşmıyor. Fiziki olarak herhangi bir rahatsızlığı olduğunu anlayamıyoruz fakat arada nefesi tıkanıyor ve öksürüyor. Bu küçük çaplı bir kanser başlangıcı olabilir mi? Durumunun iyi yada kötü olduğunu hangi belirtilerden anlayabiliriz? 15 günde 1 kan ve idrar tahlili için hastaneye gidiyor. Bu kontrol neden yapılıyor? Tek tedavi süreci kemoterapi ve radyoterapi mi? Çünkü kendisi hastaneye sadece rutin tahliller için gidiyor. Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba Hocam, Ben Fatih. 25 yaşındayım. Memurum. Size bir sorum olacak.. İlginiz ve yanıtınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Çocukluğumdan beri dizlerimde romatizma ve buna bağlı olarak da boğazıma vuruyordu veyahut ben öyle sanıyorum. Hiçbir tedavi görmedim. Yaklaşık 3 yıldır ya enfeksiyona bağlı yada üşütmeye bağlı ilk önce boğazım etkileniyor sonra bir kaç ay boyunca şiddetli ve kuru bir öksürüğe maruz kalıyorum. Bir de sigaralı ortamlardan oldukça rahatsız oluyorum. Ben kendim hayatımda hiç kullanmadım. Fakat iş yerinde ve sosyal ortamımda sigara dumanına veyahut tozlu ortama veyahut başka bir dumana maruz kalınca öksürüğüm şiddetleniyor. Bu da acaba alerji mi Hocam? Bir ara göğüs doktoruna gittim bana üniversite hastanesinde BRONŞ PROVAKASYON TESTİNİ yaptırmamı istedi. Tam olarak astım var mı yok mu diye. Fakat ben zaman bulamadım yaptırmadım. Sonra yine bu tür durumlarda enfeksiyon doktoruna gidiyorum yada KBB doktoruna. Reçete yazıyorlar. Lakin verdikleri ilaçlardan fay

Uzmanımızın özgeçmişi bulunmamaktadır.

Telefon
-
E-Posta
-
Çalıştığı Kurum
-
Web Sitesi
-
Şehir
İstanbul