10
Soru Cevapladı
1
Makale Yazdı
0
Video Çekti

mrb sayın hocam ben 23 yaşında 21 haftalık gebeyim kardiyolojiye çarpıntı nedeniyle gittim eko normal ef 70 ancak ekg de iskemi yazıyordu yani bozukluk vardı doktorum bana 40 yaşında olsan seni anjio yapardım ama damarlarında sorun olacağını düşünmüyorum dedi neden iskemi çıkmış olabilir ? daha sonra holter de yapıldı ve nadir atriyal erken vuru cıktı ama ekg de çıkan iskemi beni çok korkutuyor iskemi çıkmasının sebepleri varmı ?

Kolay gelsin hocam ben 22yasinda erkeğim 1ay önce şiddetli kalp carpintisi sebebi ile izmir 9eylul Üniversitesi acile başvurdum buraya geldigimde ölçümlerde nabız 198idi çeşitli ilaçlardan sonra 119 lara düştü 2gece kardiyoloji Servisi'nde yattım burda 2serum cordorone verildi hastane çıkışında ritmonorm icmem söylendi 1ay ilaçlarım bitti ekoda kalbimde hic bir sorun çıkmadı aksine orjininden daha iyi olduğu söylendi alkol ve sigarayı bıraktım 1ay oldu vücut geliştirme antrenmanlarına tekrar başladım burda amino asit ve l-carnetine dediğim özel takviye ilaçlarından kullanıyorum tabiki kafeyinsiz ama hastaneye başvurmadan önce 2hafta göğsümde ağrı vardı batma gibi içerden yanma tarzı ve hala devam ediyor 1.sebebi ne olabilir 2.aldigim takviyelerin kalbim icin problemi varmi ?

Hocam ben bir süredir göğüs ağrıları çekiyorum bazen sancı bazen sızlama şeklinde yaklaşık 4 kere ekg'm çekildi bi kere de kardiyoloji uzmanına göründün o da bir ekg çekti bi de kalbime ultrasona benzer bi aletle baktı ve sorun olmadığını söyledi ama şikayetlerim devam ediyor. Bu testlerden sonra kalple alakalı bir sorunum olabilir mi? Değilse muhtemel olabilecek rahatsızlıklar nelerdir? Bir de bu rahatsızlığın titreme ile geldiği çok oluyor cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

Uzmanımız, henüz video oluşturmamıştır.

Uzmanımızın özgeçmişi bulunmamaktadır.

Telefon
-
E-Posta
-
Çalıştığı Kurum
-
Web Sitesi
-
Şehir
İstanbul