24
Soru Cevapladı
2
Makale Yazdı
0
Video Çekti

Serdar Bey merhaba,1 yıldır devam eden boyun ağrılarım var,önceleri sadece boynum ağrıyordu ancak sonradan başıma, koluma,hatta elime kadar uzanan bir ağrı haline geldi.Sağ elimde güç kaybı var,kendimi oldukça kötü hissediyorum.Geçen yıl çekilen MR incelememde 3 yerde fıtık ve 1 yerde yırtılma olduğu söylendi,fizik tedavi önerildi.Fizik tedavi yaptırdım ve benim ağrılarımı birkaç ay hafifletti.Ancak son 2 aydır ağrılarım yine arttı.Acıbadem Kozyatağı hastanesinde yeniden bir MR çektirdim ve doktorum ameliyat olmam gerektiğini söyledi, hatta sizin bu konuda oldukça tecrübeli olduğunuzu belirterek ameliyat için sizi önerdi.İstanbul dşında yaşıyorum.Size bilgilerimi versem durumumu Acıbadem kayıtlarından görüp ameliyat konusunda bir fikir verebilirmisiniz, yoksa mutlaka gelmem gerekiyormu?Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.Saygılarımla.

Doktor bey öncelikle merhaba.Kuzenim 19 yaşında kilo olarak zayıf biraz kız.Bel ağrıları ve bacak uyuşması sebebiyle hastaneye gitti ve omurilik kanal daralması teşhisi kondu.Bu hastalığı araştırdığım kadarıyla ilerki yaşlarda görüldüğünü okudum.Kuzenime yanlış teşhis konulmuş olmasından korkuyorum.Bir kaza geçirmedi bu hastalık doğuştan olup genç bir yaşta ortaya çıkması olası bir durum mu?Eğer mümkün değilse hemen başka bir doktora götürücez.Şimdiden teşekkürler,iyi günler

Hocam iyi günler. Yıllardan beri sırt ve omuz ağrıları çekmekteyim. Son 1 yıl içinde buna boyun ağrıları da eklendi ve dayanılmaz boyutta ensemden beynime kadar vuruyor. Omuz ağrılarımla birlikte kollarıma da vuruyor, çekilen film ve emarlardaki görüntülere bazı doktorlar kireçlenme bazıları fıtık teşhisi koyuyor, verilen kas gevşelticilerin,ağrı kesicilerin de bir faydası olmuyor bir kaç kere de fizik tedavisi görmeme rağmen bir faydası olmadı ağrısız günüm geçmiyor ne yapacağımı şaşırdım.Lütfen yardımcı olun.Şimdiden Teşekürler.

Hocam merhabalar. Annem bundan 3 ay önce bel fıtığı patladığı için özel bir hastanede ameliyat oldu, ameliyattan 3 hafta sonra ağrıları dinmediği için ve 2. defa fıtığı patladığı için tekrar ameliyat oldu. Daha sonra ağrıları yine geçmediği için tekrar ameliyat bölgesini açarak orada birikmiş olan kanı temizlediklerini söylediler. Bunun üzerine hastaneye sevk ettiler. Beyin cerrahisinde 1 aydır yatmasına rağmen ağrıları hala dinmedi. Hastanede enfeksiyon kapmış olduğunu söylediler, tekrar ameliyat bölgesi açılarak antibiyotikle yıkandı, annem şu anda ayağa bile kalkamıyor. Çekilen mr'da enfeksiyonun nerdeyse bitmiş olduğu görüldüğü için şu an ne beyin cerrahi servisi ne de enfeksiyon bölümü annemle ilgilenmiyorlar. Bizim ne yapmamız gerek? Başka bir hastaneye falan mı götürsek? Bu neden kaynaklanıyor olabilir? Ağrının daha çok kalça kısmında olduğunu söylüyor annem. Lütfen bize yardım eder misiniz?

Merhabalar. Annem bundan 3 ay önce bel fıtığı patladığı için ameliyat oldu, ameliyattan 3 hafta sonra ağrıları dinmediği için ve 2. defa fıtığı patladığı için tekrar ameliyat oldu. daha sonra ağrıları yine geçmediği için tekrar ameliyat bölgesini açarak orada birikmiş olan kanı temizlediklerini söylediler. bunun üzerine samatya'daki hastaneye sevk ettiler. beyin cerrahisinde 1 aydır yatmasına rağmen ağrıları hala dinmedi. samatya'da da enfeksiyon kapmış olduğunu söylediler, tekrar ameliyat bölgesi açılarak antibiyotikle yıkandı, annem şu anda ayağa bile kalkamıyor. çekilen mr'da enfeksiyonun nerdeyse bitmiş olduğu görüldüğü için şu an ne beyin cerrahi servisi ne de enfeksiyon bölümü annemle ilgilenmiyorlar. bizim ne yapmamız gerek? başka bir hastaneye falan mı götürsek? bu neyden kaynaklanıyor olabilir? ağrının daha çok kalça kısmında olduğunu söylüyor annem. lütfen bize yardım eder misiniz?

Uzmanımız, henüz video oluşturmamıştır.

Uzmanımızın özgeçmişi bulunmamaktadır.

Telefon
-
E-Posta
-
Çalıştığı Kurum
-
Web Sitesi
-
Şehir
İstanbul