Bu Yılbaşında Egzersiz Yaparak Eğlenin!

İşte bir yılın daha sonuna geldik. Şimdi geçen 11 ayın yorgunluğunu atma, etrafa biraz neşe dağıtma ve gelecek yıl için güzel dileklerde bulunma zamanı.

Uzun süredir uğraşarak verdiğiniz kiloları geri almamak ve formunuzu korumak adına üzerinizde baskı hissedebilirsiniz. Bugüne kadar geliştirdiğiniz tüm olumlu alışkanlıklar yeni yıl gecesinde test edilecek ve eğer şansınız da varsa bu geceyi hasar almadan atlatacaksınız.

Peki yılın en telaşlı günlerinden birinde egzersizlerinize nasıl zaman ayıracaksınız? İşte size birkaç tavsiye:

Dans edin

Yılın bu zamanında yılbaşı partileri değişilmez. O yüzden bolca dans etme şansınız var. Sevdiğiniz müziklere ait aerobik hareketlerin olduğu videoları izleyin ve kendinizi hazır hissettiğinizde öğrendiğiniz yeni hareketleri gittiğiniz partide deneyin. Dışarı çıktığınızda 1 saatinizi dans etmeye ayırırsanız ekstra bir çaba göstermeden vücudunuzu çalıştırmış olursunuz.

Boksör gibi çalışın

Kickboks veya boks sporlarında kullanılanlara benzer hareketler yaparak kalabalıktan ve gürültüden kendinizi biraz olsun arındırabilirsiniz. Bu hareketler,kısa sürelerde yapılmış olsa da fazladan enerji harcamanıza olanak sağlayacaktır.

Yürüyüş yapın

Yürüyüş yapmaya zaman ayıramıyorsanız bile sevdiklerinize hediye almak üzere dışarı çıktığınızda birkaç tur fazladan atın. Böylelikle hem işinizi halletmiş hem de egzersizinizi aksatmamış olursunuz. Bunun dışında hediye almak üzere bir alışveriş merkezine gitmeye karar verirseniz,yürüyen merdivenler veya asansörün yerine normal merdivenleri kullanabilirsiniz.

Tura çıkın

Yılbaşı yemekleri biraz gösterişli olur. Bir sürü çeşidin olması aklınızı çelebilir ve hepsinden biraz tatmak isteyebilirsiniz. Yine de fazlaya kaçmamaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca yemeğiniz sona erdiğinde oturmak yerine yanınızdakileri de alıp yılbaşı süslemelerini görmek üzere dışarı çıkabilirsiniz. Böylece hem yılbaşı gecenizi renklendirir hem de beraberinizdekilerden kopmadan sindirim sisteminizi çalıştırır ve egzersiz yapmış olursunuz.

Sonraki

Köpekler İçin En Tehlikeli Gıdalar!

Önceki

Kalp Sağlığınızı Tehdit Eden Unsurlar

Yorumlar