Kanseri "Cebimizde" Taşıyoruz!

Malesef bizi kanser olmaya iten düşmanları isteyerek biz vazgeçilmez yapıyoruz.

Teknolojinin de gelişmesiyle hepimizin hayatını kolaylaştıracak birçok aleti hayatımızın vazgeçilmezleri olarak kullanıyoruz. Ama malesef bizi kanser olmaya iten bu düşmanları isteyerek biz vazgeçilmez yapıyoruz.

Santral Sinir Sistemi Tümörleri
Beynin hemen hemen her bölgesinde ortaya çıkabilen bu kanser türünde çoklukla medullablastom,glial tümörler,astrositom ve PNET tümörlerine rastlanıyor.

Belirtileri Nelerdir?
Temel şikayet,baş ağnsı oluyor. Eğer bu dönemde fark edilemezse,bu şikayeti çift görme,görme ve konuşma kaybı ile çeşitli felçler izliyor.

Nasıl Tedavi Edilir?
Tümörler cerrahi yöntem ile müdahale edilemeyecek bir yerdeyse,tek tedavi seçeneği radyoterapi oluyor. Bilgisayarlı beyin tomografisi ve MR ile teşhis edilen bu tümörler,henüz bir günlük bebekte dahi görülebiliyor.

Nedenleri Nelerdir?
Bu kanserlerin nedenleri hakkında,son zamanlarda üzerinde en çok durulan konulardan biri de cep telefonları. Yaydıkları çeşitli fiziksel dalgalar nedeniyle çocukların erken yaşta cep telefonu kullanmaması özellikle öneriliyor. Nöroblastomda çocukluk çağında sık görülen ilkel sinir hücrelerinden köken alan bir tümör olarak vücudun değişik bölgelerinde rastlanabiliyor.
Sonraki

İş Stresi Reflü Yapıyor

Önceki

Kalp Sağlığınızı Tehdit Eden Unsurlar

Yorumlar