Meme Kanserinde Alternatif Tıp Tedavisi

Meme kanserinde kanıtlanmış bir alternatif tıp tedavisi yoktur. Dahası, bazı alternatif tıp tedavileri yan etkilere neden olmakla birlikte, etkisi kanıtlanmış tedavileri uygulamada geciktirici olabilir. Eğer tamamlayıcı ve alternatif tıp tedavisini uygulamak istiyorsanız doktorunuzla bu durumun artılarını ve eksilerini konuşmalısınız.

Yorgunluk için Alternatif Tıp

Meme kanseri tedavisi sırasında ve sonrasında yorgun kalabilirsiniz. Doktorunuzla, tamamlayıcı ve alternatif tıp tedavileri hakkında konuştuğunuzda bu konularda yardımcı olabilir. Lütfen doktorunuza danışın:

Hafif egzersiz. Doktorunuzdan onay alırsanız, hafif egzersizlerle yürüyüş, yüzme, yoga ve tai chi gibi sporları deneyebilirsiniz.

Stres yönetimi. Günlük hayatta stres kontrolünüzü sağlamalısınız. Arkadaşlarınızla, ailenizle stresi azaltmak için bazı teknikler deneyebilirsiniz.

Gevşeme stratejileri. Dinlenme dönemleriniz olabilir. Yatıştırıcı bir şeyler okumak, meditasyon yapmak, yazı yazmak, müzik dinlemek, sıcak banyo yapmak gibi sizi gevşetecek deneyimleri deneyebilirsiniz.

Sonraki

Meme Kanseriyle Başa Çıkma ve Destek Alma

Önceki

Meme Kanserinde Tedaviler ve İlaçlar