Saçları Dökülen Kanser Hastalarına Yardım İçin Kınadan Taç Yaptılar

Saçları Dökülen Kanser Hastalarına Yardım İçin Kınadan Taç Yaptılar

“Henna Heals” kansere yakalanmış ve kemoterapinin ardından saçlarını kaybetmiş kadınlar için kına kullanarak onlara çiçekli güzel taçlar yapan, Kanada’da yaşayan sanatçıların oluşturduğu bir topluluk.

Kınadan elde edilen doğal macun sayesinde geçici dövmeler yapmak eski bir sanat. Hatta o kadar eskiye dayanıyor ki Asya ve Orta Doğu tarihine kadar geçmişteki örnekleriyle karşılaşılıyor. Şimdi ise bu antik sanat türüne yeni bir anlam yüklemiş, günümüz dünyasına uyarlamış modern bir topluluk var.

Henna Heals topluluğu, kınadan yaptıkları taçlarda geleneksel kadınsı çiçek desenlerini kullanıyor. Dini semboller ve umut mesajlarıyla kanser hastası kadınların saç kaybıyla başa çıkmasına yardımcı olmaya çalışıyor. Kanser hastaları için kemoterapiyle saçlarını kaybetmek, yaşanılan fiziksel mücadelenin yanında duygusal olarak oldukça moral bozucu bir zorluk.

Henna Heals kurucusu Frances Darwin ise şöyle diyor: “Kına tacı, kanser hastaları için gerçekten iyileştirici bir deneyim. Tüm bunların amacı sadece hoş görünmek, kadınsı hislerle daha güzel olma isteği değil, çok farklı şekilde; kendilerinin bir parçasını geri kazanmaları.

Saçları Dökülen Kanser Hastaları İçin Kınadan Taç Yaptılar - 01

Saçları Dökülen Kanser Hastaları İçin Kınadan Taç Yaptılar -02

Saçları Dökülen Kanser Hastaları İçin Kınadan Taç Yaptılar -03

Saçları Dökülen Kanser Hastaları İçin Kınadan Taç Yaptılar -04

Saçları Dökülen Kanser Hastaları İçin Kınadan Taç Yaptılar -05

Saçları Dökülen Kanser Hastaları İçin Kınadan Taç Yaptılar -06

Saçları Dökülen Kanser Hastaları İçin Kınadan Taç Yaptılar -07

Saçları Dökülen Kanser Hastaları İçin Kınadan Taç Yaptılar -08

Kanser hastalığıyla mücadele eden bir insanı güldürebilmek bu kadar önemliyken, böylesine güzel bir şekilde yardım elini uzatan ve birçok kadını mutlu eden "Hanna Heals" ekibine sonsuz teşekkürler! İyi ki sizin gibi güzel insanlar var.

 

 

Sonraki

Mutlu İnsanların İnanmadığı 10 Şey

Önceki

Kalp Sağlığınızı Tehdit Eden Unsurlar

Yorumlar