Branş Seç

Serdar bey, merheba, ben Bakuden rahatsiz ediyorum.Kendim doktorum, anestezioloq-reanimatoloqum, Annem kilolu bir bayandir.Nerdeyse 104-105kilodur.boyu 164 sm.7-8yildir ki belinde ve bacaklarindaki agridan guclukle yuruyor.MRT sonucuna (maqnit rezonans tomoqrafisi) gore omurga feqerelerinde kayma var.2012 ci yilda amaliyyat oldu.4-5aydan sonra yeniden agrilar başladi.yururken penquen kibi yuruyor yani lenger vurur (bu kelimenin turkcesini bilmiyorum) tekraramaliyyat olmasi gerekiyormu? Amaliyyat ne derecede başarili olacaqdir? Bir de tumlukle ameliyyatin maddi emsali ne kadar ola biler tahmini bir rakam soyleye bilersinizmi? Onceden teşekkurlerimi iletiyorum.cok sag olun.

Hocam iyi akşamlar zahmet olmazsa benim sorumuda cevaplayabilirmisiniz? mr sonucum:lomber vertebral marjinlerde yer yer dejeneratif değişiklikler ve mm osteofitik sivrileşmeler ,l5-s1 düzeyinde minimal spondilolistezis ..l4 l5 düzeyinde diskte dejenerasyona sekonder t2 sinyal intansite kaybı..l4-l5 düzeyinde sağ paramedian ağırlıklı geniş tabanlı postrerior protrüzyon.Her iki lateral reseste daralma.L5 köklerine hafif indentasyon.Nöral foramenlerde inferiordan darlık...orta torakal seviyelerde vertebral marjinlerde yer yer hafif osteofitik sivrileşmeler .D7 VE d12 vertebra korpuslarında kompresyon fraktürü ile uyumlu yükseklik kaybı.D12 vertebra korpusu üst end plate ve sağ pedinkül düzeyinde kemik iliği ödemi ile uyumlu stır intansite artışı.Üst end plate sol yarısında komşuluğunda kemik iliği ödemi izlenen 9 mm. çapında akut schmorl nodülü..D4 d5 DÜZEYİNDE on .Ssantal posterior protrüzyon.Anterior epidural mesafede daralma..Özür dilerim çok uzun oldu Hocam 103 gündür plastik tlso kor

Ben Amerika'da ogrenciyim ve ayni zamanda bir alisveris merkezinde calisiyorum. Kapali bir alanda.. Son 2-3 haftada haftada bir yada iki kez olmak uzere aksam yatarken tam dalmadan once gozum kapaliyken beyaz bir isik patlamasi ve ses duyuyorum. Sanki prize kisa devre yapmis gibi. Calistigim yer gurultulu. gunde 11 saat gurultulu bir alisveris merkezinde calisiyorum. Genelde bu olay calistigim gunlerde oluyor. izin gunlerinde sorun olmuyor. Amerika'da oldugumdan burada doktora gidemiyorum maddiyattan dolayi. Bunun nedeni hakkinda tahmin bile olsa cevap verirseniz sevinirim. Tesekkurler.